Yönetim Kurulu Mesajı

Hedefimiz her zaman yörelerin kendilerine has yemeklerine lezzet veren ürünleri gelenekselliğini, özelliğini bozmadan, kaliteli bir şekilde üreterek bu ürünleri dünyanın her yerinde ulaşılabilir kılmak ve günümüzdeki iş yaşamının yoğunluğundan kaynaklanan pratik yaşama zorunluluğunun oluşturduğu dezavantajlar sonucu evlerde yapılma imkanı kalmayan ve yıllarca özlem duyulan geleneksel ürünlere değerli tüketicilerimizin her zaman her yerde erişebilmesini sağlamaktır.

Kurumsal Değerlerimiz

TOMART için güvenilirlik en önemli değerler arasındadır. Markanın arkasındaki isimler, kökleri itibariyle çok eskilere dayanır.
TOMART ailesi en büyük sermayenin itibar olduğunu bilir.
TOMART, yönetim olarak aidiyet ve sahiplik duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişmelere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanır.
Bu yüzden TOMART olarak kurumsal değerlerimiz, müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın bize verdiği güveni artırır.
Dürüstlük, tarafsızlık, saygı ve sorumluluk duygusu, günlük çalışmamızı belirler; birbirimizle olan ilişkilerimizi, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza karşı davranışımızı şekillendirir.

Marka hikayesi

TOMART’ın kuruluş hikayesi, bir salça markası oluşturmaktan öte, bir çok hikayeyi içinde barındırıyor. Zira, bu yeni hikaye, kendi başarı hikayelerini yazmış, kendi alanlarında hem markalar üretmiş hem de yaptıkları işlerle tercih edilmiş beş iş insanının bir araya gelerek, Nam’ı diğer ‘ beşi bir yerde’ sinerjisini oluşturmasıyla başlıyor…

Bu sebepledir ki, TOMART’ın açılış tarihi 2020, ancak kuruluş tarihi;

 

 

 

Ali Uçar – 1975

‘Gaziantepli Kardeşler Otomotiv ve Ford Ana Bayi’

Aydın Erbay – 1975

‘Lescon Spor Giyim’

 

Süleyman Köşkeroğlu – 1986

‘Köşkeroğlu Baklava, Restorant’

 

Halit Müslüman – 1960

’Salça ve Makine Üretim’

 

Alper Tunga Çiftçi – 2010

’İthalat İhracat, Sanayici ’

 

Zira;

Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.

Bundan böyle bu beşli, ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ’ diyerek çıktıkları yolda, Gaziantep gibi, dünyada ‘Gurme’ alanında söz sahibi olmuş bir şehrin, evlatları olmak sorumluluğu ile hareket ederek, ‘geleneksel salça lezzetini’ dünyaya tattırmak amacıyla, 2019 yılında geleneksel salçayı endüstriyel üretimle yapma kararı alarak ‘TOMART’ markasını oluşturdu. Aslında yılların tecrübeli isimlerini bir araya getiren şey, yeni bir yatırım fırsatını değerlendirmekten öte, çocukluklarında annelerinin ekmeklerine sürdüğü ‘salçalı ekmek’ lezzetini, tüm dünyaya tattırma heyecanıydı. Zira, Halit Müslüman Usta’nın anlattığı salça formülü, onların anımsadıkları tadı anlatıyordu.

Böylece, Türkiye’de ilk defa annelerimizin lezzetini sofralara getirecek olan, Kilis Organize sanayi bölgesinde 12.000 bin metre karelik alanda kurulan ve son teknoloji makineleriyle geleneksel salça üretmeye başlayan TOMART, hijyen ve kaliteden ödün vermeden, katkısız ve gelenekselliği bozmadan, domates ve biberi adeta sanatla işleyerek, ürettiği salçalara, yeni ürün çeşitliliği ‘ketçap, sos ve pul biber’ ekleyerek, lezzet yolculuğuna devam edecektir…